dr Grzegorz Chocian

dr Grzegorz Chocian

Prezes Fundacji Ecoprobono

URL strony: https://ecoprobono.eu

Ekologia kontra ekologizm w świetle Encykliki "Laudato Si" papieża Franciszka

Dział: Aktualności

"Laudato si', mi' Signore - Pochwalony bądź, Panie mój..." Tymi słowami świętego Franciszka z Asyżu rozpoczyna się encyklika papieża Franciszka. Encyklika ważna, bo usiłująca kompleksowo odnieść się do zagadnień ekologii, rozumianej przez papieża jako "ekologia integralna". Czym jest "ekologia integralna", i czym się różni od hałaśliwej ekologii medialnej.

Czytaj dalej...

Ekologia kontra ekologizm w świetle Encykliki "Laudato Si" Ojca Świętego Franciszka

Dział: Blog

Świat obiegła prawie sensacyjna informacja. Papież Franciszek opublikował nową encyklikę "Laudato Si". Świat okrzyknął ją pierwszą encykliką poświęconą ekologii i stanowiskiem Watykanu w sprawie ocieplenia klimatu. Nic bardziej mylnego. Franciszek pochyla się nad kwestiami ekologii, jako kontynuator myśli  św. Franciszka z Asyżu, niemniej nie był pierwszym papieżem, który zajmował sie kwestiami "eko".

Czytaj dalej...

Stanowisko Fundacji na III Europejski Meeting Gospodarczy

Dział: Aktualności

W związku z uczestnictwem Fundacji w III Europejskim Meetingu Gospodarczym " Gospodarka Konkurencyjna i Mniej Emisyjna. Droga-Warunki-Zmiany. Polityka Klimatyczno - Energetyczna UE. Nowa Filozofia - Inne Cele " Fundacja przekazała organizatorom i uczestnikom spotkania swoje stanowisko związane z problemami i postulatami dotyczącymi spraw środowiskowych.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS